Kwestie dotyczące warunkowego wpisu na następny etap studiów ujęte są w Regulaminie studiów. Paragraf 32 Regulaminu stanowi, że:

1. W stosunku do studenta, który nie zaliczył semestru, dziekan wydaje decyzję o:

1) warunkowym wpisie na następny semestr albo

2) zezwoleniu na powtarzanie semestru albo

3) skreśleniu z listy studentów.

2. Warunkowe zaliczenie semestru jest rozumiane jako zaliczenie ze zmniejszoną, ale określoną liczbą punktów ECTS.

3. Student może ubiegać się o warunkowy wpis na następny semestr, jeśli nie zaliczył lub otrzymał ocenę niedostateczną z maksymalnie dwóch przedmiotów, ale uzyskał nie mniej niż 20 punktów ECTS w danym semestrze.

4. W indywidualnych, uzasadnionych przypadkach dziekan może wyrazić zgodę na warunkowy wpis studenta, który nie spełnił kryteriów określonych w ust. 3.

5. Prawo do wpisu warunkowego nie dotyczy studenta ostatniego semestru studiów.

6. Student jest obowiązany do powtórzenia każdego przedmiotu, ze względu na który otrzymał warunkowe zaliczenie, oraz jego zaliczenia i uzupełnienia brakującej liczby punktów ECTS.

7. Skierowanie na powtarzanie semestru następuje w przypadkach niewymienionych w ust. 1 i 3, z zastrzeżeniem, że nie dotyczy studenta pierwszego roku ani studenta, który już raz był skierowany na powtarzanie tego samego semestru.

8. Student, który nie spełni minimalnych wymogów punktowych niezbędnych do rejestracji na następny semestr, może się ubiegać o powtarzanie semestru, umożliwiające uzupełnienie wymaganych zaliczeń, uzupełnienie ewentualnych różnic programowych oraz zgromadzenie odpowiedniej liczby punktów ECTS.

Student, który uzyskał już warunkowy wpis na następny etap studiów, powinien dalej stosować się do wytycznych zawartych w Zarządzeniu dziekana w sprawie realizacji zajęć w ramach warunkowego wpisu na następny etap studiów.  Szczególnie ważne jest, że:

- w przypadku, gdy przedmiot składał się z wykładu i ćwiczeń, student jest obowiązany do ponownego uczestnictwa zarówno w wykładach, jak i ćwiczeniach;

- student powtarzający przedmiot składający się z wykładu i ćwiczeń może ubiegać się o przepisanie zaliczenia ćwiczeń, o ile takie zaliczenie uzyskał na wcześniejszym etapie studiów;

- decyzję w sprawie przepisania zaliczenia podejmuje nauczyciel akademicki odpowiedzialny za realizację przedmiotu;

- student powtarzający przedmiot dołącza do grupy studentów realizujących zajęcia z danego przedmiotu;

- student powtarza i zalicza przedmiot na zasadach określonych przez prowadzącego na pierwszych zajęciach;

- w przypadku, gdy powtarzany przedmiot nie jest już realizowany, student jest zobowiązany zgłosić się na początku semestru do nauczyciela odpowiedzialnego za przedmiot w celu ustalenia indywidualnych warunków zaliczenia;

- student poprawia powtarzane przedmioty na zasadach określonych w Regulaminie studiów.

04-10-2017

UTW

Szanowni Państwo! Z wielką przyjemnością i serdecznością zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
04-10-2017

STUDIA PODYPLOMOWE

Terapia pedagogiczna z edukacją daltońską i elementami systemu M. Montessori. Celem studiów jest nabycie kompetencji w zakresie profilaktyki, diagnostyki pedagogicznej, konstruowania programów edukacy…
03-10-2017

95 lat APS

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej kończy w tym roku 95 lat. Rok Jubileuszowy to dobry czas do refleksji nad przeszłością i do wskazania możliwych kierunków rozwoju.