Kwestie dotyczące warunkowego wpisu na następny etap studiów ujęte są w Regulaminie studiów. Paragraf 32 Regulaminu stanowi, że:

1. W stosunku do studenta, który nie zaliczył semestru, dziekan wydaje decyzję o:

1) warunkowym wpisie na następny semestr albo

2) zezwoleniu na powtarzanie semestru albo

3) skreśleniu z listy studentów.

2. Warunkowe zaliczenie semestru jest rozumiane jako zaliczenie ze zmniejszoną, ale określoną liczbą punktów ECTS.

3. Student może ubiegać się o warunkowy wpis na następny semestr, jeśli nie zaliczył lub otrzymał ocenę niedostateczną z maksymalnie dwóch przedmiotów, ale uzyskał nie mniej niż 20 punktów ECTS w danym semestrze.

4. W indywidualnych, uzasadnionych przypadkach dziekan może wyrazić zgodę na warunkowy wpis studenta, który nie spełnił kryteriów określonych w ust. 3.

5. Prawo do wpisu warunkowego nie dotyczy studenta ostatniego semestru studiów.

6. Student jest obowiązany do powtórzenia każdego przedmiotu, ze względu na który otrzymał warunkowe zaliczenie, oraz jego zaliczenia i uzupełnienia brakującej liczby punktów ECTS.

7. Skierowanie na powtarzanie semestru następuje w przypadkach niewymienionych w ust. 1 i 3, z zastrzeżeniem, że nie dotyczy studenta pierwszego roku ani studenta, który już raz był skierowany na powtarzanie tego samego semestru.

8. Student, który nie spełni minimalnych wymogów punktowych niezbędnych do rejestracji na następny semestr, może się ubiegać o powtarzanie semestru, umożliwiające uzupełnienie wymaganych zaliczeń, uzupełnienie ewentualnych różnic programowych oraz zgromadzenie odpowiedniej liczby punktów ECTS.

Student, który uzyskał już warunkowy wpis na następny etap studiów, powinien dalej stosować się do wytycznych zawartych w Zarządzeniu dziekana w sprawie realizacji zajęć w ramach warunkowego wpisu na następny etap studiów.  Szczególnie ważne jest, że:

- w przypadku, gdy przedmiot składał się z wykładu i ćwiczeń, student jest obowiązany do ponownego uczestnictwa zarówno w wykładach, jak i ćwiczeniach;

- student powtarzający przedmiot składający się z wykładu i ćwiczeń może ubiegać się o przepisanie zaliczenia ćwiczeń, o ile takie zaliczenie uzyskał na wcześniejszym etapie studiów;

- decyzję w sprawie przepisania zaliczenia podejmuje nauczyciel akademicki odpowiedzialny za realizację przedmiotu;

- student powtarzający przedmiot dołącza do grupy studentów realizujących zajęcia z danego przedmiotu;

- student powtarza i zalicza przedmiot na zasadach określonych przez prowadzącego na pierwszych zajęciach;

- w przypadku, gdy powtarzany przedmiot nie jest już realizowany, student jest zobowiązany zgłosić się na początku semestru do nauczyciela odpowiedzialnego za przedmiot w celu ustalenia indywidualnych warunków zaliczenia;

- student poprawia powtarzane przedmioty na zasadach określonych w Regulaminie studiów.

03-07-2018

2. edycja Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej

2. edycja Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej współorganizowanego przez APS. Termin składania prac na konkurs został wyznaczony na dzień 21 września 2018 roku.
28-06-2018

Rekrutacja na studia doktoranckie WNP i WSNS

Nabór na studia DOKTORANCKIE na rok akademicki 2018/2019 WYDZIAŁ NAUK PEDAGOGICZNYCH, kierunek: PEDAGOGIKA oraz WYDZIAŁ STOSOWANYCH NAUK SPOŁECZNYCH, kierunek: INTERDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE W…
04-07-2018

W służbie praw dziecka – dziedzictwo Ireny Sendlerowej

Zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w Głosie Nauczycielskim i jest pokłosiem konferencji naukowej zorganizowanej w APS, obrazującego przesłanie Ireny Sendlerowej.