EN

Chmielewska Anna

Stanowisko: adiunkt

Jednostka: Instytut Profilaktyki Społecznej i Pracy Socjalnej, Zakład Nauk o Rodzinie

Kontakt: (kliknij)

 

Kariera naukowa

Absolwentka Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego,
doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, nauczyciel akademicki, kurator zawodowy dla dorosłych, społecznik, członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Zainteresowania naukowe

Brała udział w wielu konferencjach, seminariach i spotkaniach naukowych poświęconych zagadnieniom rodziny, przestępczości, problemów społecznych. Jej zainteresowania badawcze oscylują wokół problemów rodziny współczesnej, problematyki adopcji i opieki zastępczej, problemów i sytuacji kurateli sądowej w Polsce, przyczyn zachowań aspołecznych i problematyki przestępczości.

Najważniejsze publikacje

Autorka monografii: Ochrona i wsparcie rodziny w pracy z osobami objętymi dozorem kuratora sądowego. Wydawnictwo Mado, Toruń 2014 oraz artykułów naukowych między innymi z zakresu socjologii rodziny.

 

dr Anna Chmielewska
18-04-2019

II BIEG Marii Grzegorzewskiej

Zapraszamy serdecznie do udziału w drugiej edycji BIEGU Marii Grzegorzewskiej w dniu 22 maja 2019 r. (środa) o godz. 15.00 w Parku Szczęśliwickim.
17-04-2019

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Rektor wraz z całą społecznością akademicką
08-04-2019

APS na kozetce

Jak to jest być obywatelem/-obywatelem APS? Często mówimy o problemach w komunikacji pomiędzy różnymi jednostkami APS, może czas zmian jest okazją, aby o tym porozmawiać? O tym co nam przeszkadza, co…